Kamuoyu.org

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya suikast girişiminde yeni gelişme

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya suikast girişiminde yeni gelişme
  • DÜNYA
  • 05 Ağustos 2018
  • Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya suikast girişiminde yeni gelişme için yorumlar kapalı
  • 110 KEZ OKUNDU

Devlet Başkanı 'ya törende konuşma yaptığı sırada bomba yüklü drone ile düzenlendiği, saldırıda Maduro'nun yaralanmadığı bildirildi. Maduro, girişiminin ardından yaptığı açıklamada bazı kişilerin yakalandığını duyurdu.
Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya suikast girişiminde yeni gelişme

BBC’de yer alan habere göre, Maduro, başkent Caracas’taki törende konuşma yaptığı esnada patlayıcı yüklü dronelar ile saldırı düzenlendi. Yetkililer, saldırıda Maduro’nun yara almadığını belirtti.

İletişim Bakanı Jorgi Rodriguez, saldırının Maduro’yu hedef aldığını ve 7 askerin yaralandığını açıkladı. Rodriguez, Maduro’nun mayıs ayında yapılan seçimleri kazandığına işaret ederek, “Seçimi kaybettikten sonra bir kez daha başarısız oldular.” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN BANA BİR SUİKAST GİRİŞİMİ DÜZENLEDİLER”

Maduro, saldırının ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, “Bu, beni öldürme girişimiydi. Bugün bana bir düzenlediler.” dedi.

Şu ana kadar toplanan delillerin, saldırının “aşırı sağcı”lar tarafından yapıldığını gösterdiğini belirten Maduro, saldırganların Bogota ve Miami ile bağlantılı olduklarını söyledi.

“Canıma kasteden saldırının sorumlularından bazıları yakalandı.” diyen Maduro, daha fazla detay vermedi.

Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Diosdado Cabello da Twitter paylaşımında, olayı “terör saldırısı” olarak nitelendirerek, “Seçimleri kazanamayan sağcılar, toplu alanlarda şiddeti sürdürmede ısrarcı.” değerlendirmesinde bulundu.

ÚLTIMA HORA | VIDEO – Situación irregular en la avenida Bolívar de Caracas durante Cadena Nacional de Maduro en acto con la GNB.
VTV cortó de emergencia la transmisión oficial. pic.twitter.com/SMZeFZlRv4

— Alberto Rodríguez (@AlbertoRodNews) 4 Ağustos 2018

SALDIRIYI ÜSTLENDİLER

Öte yandan, kendilerine “” adını veren grup, Twitter’da yaptıkları paylaşımda saldırının sorumluluğunu üstlendi. Daha önce adı duyulmayan grup hakkında detaylı bilgiye ulaşılamadı.

GEÇEN YIL DA EL BOMBALI SALDIRI

Venezuela’da geçen yıl eski polis memuru Oscar Perez, kaçırdığı polis helikopteriyle Yüksek Mahkeme ve İçişleri Bakanlığı binalarına el bombalarıyla saldırı düzenlemişti.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ