Kamuoyu.org

Volkswagen’den Geri Çağrı!

Volkswagen’den Geri Çağrı!
  • OTOMOBİL
  • 11 Temmuz 2017
  • Volkswagen’den Geri Çağrı! için yorumlar kapalı
  • 216 KEZ OKUNDU

Volkswagen, yazılım güncellemesi yapılması için 766 bin aracın geri çağrılması kararı almasının sebebini kontrol sistemindeki olduğunu belirtti.

Volkswagen, 766 bin otomobili fren kontrol sistemlerindeki sorun nedeniyle yazılım güncellenmesi yapılması için tüm dünyada geri çağırdı.

’den yapılan açıklamaya göre fren kontrol sistemi bazı sürüş koşullarında doğru çalışmıyor.

Reuters‘ın haberine göre bu koşullar arkadan kopma (oversteer) ve önden kopma (understeer) olarak bilinen ve dönme açısına karşı aşırı tepki vermesi veya az tepki vermesi sonucunda yol tutuşunu sağlayamayarak hakimiyetin kaybolması olarak gösterildi.

Volkswagen’in yapmak istediği yazılım güncellemesi işe yaramadığı takdirde, ani fren esnasında da fren kontrol sisteminin standart şekilde çalışmadığı şirket yetkilileri tarafından açıklandı.

Alman firma ’da 288 bin otomobili geri çağırdı. Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre ve markaları da dahil edildiğinde bu sayı 385 bini buluyor. İsviçre’de geri çağrılan araç sayısının ise 22 bin olduğu belirtildi. Tüm dünya genelindeki bu sayı ise 766 bin olarak belirtildi.

Yetkililer, fren sistemlerindeki bu sorunun yazılım güncellemesiyle halledilebilecek olmasının 2015 yılında firmanın başına dert olan emisyon skandalına nazaran daha küçük bir sorun olarak yorumluyor..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ