Kamuoyu.org

Windows 10'da mavi ekran hatası şoku

Windows 10'da mavi ekran hatası şoku
  • TEKNOLOJİ
  • 12 Ekim 2018
  • Windows 10'da mavi ekran hatası şoku için yorumlar kapalı
  • 122 KEZ OKUNDU

Ekim güncellemesinin neden olduğu hatalardan biri biterken, bir diğeri başlıyor. Bu kez de mavi ekran…
Windows 10'da mavi ekran hatası şoku

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi’nde meydana gelen bir dizi sorundan sonra , hataları düzeltmeyi amaçlayan bir toplu güncelleştirme yayımladı. Ancak görünüşe göre bu güncelleme, bazı HP bilgisayarlarda Mavi Ekran hatasına (BSOD) neden oluyor.

Windows Latest’ın raporladığına göre, Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi’ndeki sorunları ortadan kaldırmak için çıkartılan Windows 10 KB4464330 düzeltme güncellemesi, bilgisayarın yanıt vermemesi ile sonuçlanan olan Mavi Ekran hatasına neden oluyor. Bu hata yalnızca bazı HP bilgisayarlarında uyumsuz sürücüler nedeniyle meydana geliyor.

Sorunu HP EliteDesk 800 G3 ile yaşayan bir kullanıcı, Microsoft forumunda düzeltme güncelleştirmesini yükledikten sonra bilgisayarlarının artık Windows’u başlatamadığını iddia etti. Ayrıca dünyanın farklı yerlerindeki insanlar Reddit ve Twitter üzerinden bu güncelleme sonrası meydana gelen bu sorunu dile getiriyorlar.

Bir HP bilgisayarınız varsa, Microsoft veya HP sorunu giderene kadar güncellemeleri yüklemeyi biraz ertelemekte fayda var. Ancak, güncellemeyi yüklediyseniz ve bu sorunu yaşıyorsanız, PC’nizdeki system32/drivers içindeki HpqKbFiltr.sys dosyasını silmeniz problemi çözmenizi sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WINDOWS 10’UN RESMİ DUVAR KAĞITLARI

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ