Kamuoyu.org

Xiaomi’nin Yeni Patent Anlaşması

Xiaomi’nin Yeni Patent Anlaşması
  • TEKNOLOJİ
  • 06 Temmuz 2017
  • Xiaomi’nin Yeni Patent Anlaşması için yorumlar kapalı
  • 99 KEZ OKUNDU

Microsoft’tan 1.500 almasının üzerine bir yıl geçtikten sonra, şimdide ile lisanslama işbirliğine giren Çinli telefon Devi , bu kez ağ ürünleri üzerinde çalıştı.

İki şirket işbirliği yapacağını belirtti

Anlaşma üç alanı kapsıyor. Nokia ve Xiaomi, hücresel ağ patentlerini kapsayan bir çapraz linsanslama ile anlaşma yaptı. Xiaomi, içeriği belirtilmeyen Nokia patenlerini satın aldı. Özellikle Nokia, Xiaomi’ye ağ ekipmanı sağlayacak ve iki şirket, IP taşıma çözümlerinde işbirliği yapacağını belirtti.

ikili ayrıca nesnelerin internet, sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka konularında da birlikte çalışmak üzere görüşecek.

Xiaomi, Nokia’nın Özellikle “büyük web sağlayıcılar ve veri merkezi operatörleri için yüksek kapasiteli, düşük güç gereksinimli ağ altyapı ekipmanlarının” ve “Nokia’nın yeni olarak tanıttığı FP4 ağ işlemcisi için veri merkezi ara bağlantı ve IP yönlendirme ile veri merkezi çözümlerinin” müşterisi olacağını belirtti. Çin‘ kurulan ve kısa sürede akıllı telefonlarıyla ülke pazarında hakim konuma gelen Xiaomi, şu anda 30 ülkede hizmet vermektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ