Kamuoyu.org

Yapay Zekada Yeni Algoritma

Yapay Zekada Yeni Algoritma
  • TEKNOLOJİ
  • 05 Temmuz 2017
  • Yapay Zekada Yeni Algoritma için yorumlar kapalı
  • 138 KEZ OKUNDU

Electric, tabanlı çalışmalar için yeni bir öğrenme algoritması geliştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mitsubishi Electric’in kompakt yapay zeka (AI) teknolojisiyle birleştirilen yeni , konvansiyonel AI kontrol yöntemlerinin sadece yüzde biri kadar hesaplama ve beşte biri oranında deneme yapılmasını yeterli kılıyor.

İnsan destekli makine öğrenmesi sağlayabilen mevcut teknolojilerde birkaç saat ile yarım gün arasında değişen optimizasyon süresi, Mitsubishi Electric’in tam otomatik makine öğrenmesini mümkün kılan yeni nesil algoritmasında birkaç dakika ile 30 dakika arasında değişen kısa bir zamana iniyor.

Çok farklı sektörlerde ve makinelerde kullanılabilen söz konusu algoritmanın, gelecekte sanayi verimliliğini artırmak üzere yüksek varsayım içeren verilerin makineler tarafından işlenmesini mümkün kılacağı öngörülüyor.

Mitsubishi Electric kompakt yapay zeka, otomatik tasarım derin öğrenme algoritması ve ekstra verimli akıllı öğrenme uygulamalarını içeren özel Al teknolojisinin yeni markası “Maisart” ile birleşiyor.

Maisart’ın Al faaliyetlerine ilişkin farkındalığı arttırması, Al tabanlı ekipman sektörüne ivme kazandırması ve üst düzey bilgi işleme dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde yapay zeka uygulama alanlarının genişlemesine yardımcı olması hedefleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ