Kamuoyu.org

Yarın Başlayacak Olan Zirveye Türkiye, Rusya ve İran Katılacak!

Yarın Başlayacak Olan Zirveye Türkiye, Rusya ve İran Katılacak!
  • DÜNYA
  • 07 Ağustos 2017
  • Yarın Başlayacak Olan Zirveye Türkiye, Rusya ve İran Katılacak! için yorumlar kapalı
  • 123 KEZ OKUNDU

Yarın başlayacak zirveye , ve katılıyor. Mayıs ayı başında çatışmasızlık bölgeleri için imza koyan devletlerin, yeni dönemde hangi adımları atacağı netleşecek.

İran’ın başkenti Tahran‘da  zirvesi toplanıyor. Yarın başlayacak zirveye Türkiye, Rusya ve İran katılıyor. Rusya Dışişleri Bakanı , Rusya, Türkiye ve İran temsilcilerinln 8-9 Ağustos tarihlerinde ’da bir araya geleceğini söyledi.

Lavrov, “ mevkidaşımla (Mevlüt Çavuşoğlu) Astana süreci çerçevesinde varılan anlaşmaların yerine getirilmesini görüştük, Rusya, İran ve Türkiye temsilcilerinin Tahranda 8-9 Ağustos’ta düzenlenecek görüşmenin hazırlanmasını da ele aldık. Bu görüşmenin gündeminde çatışmasızlık bölgelerinin ileride de pekiştirilmesi yer alacak” dedi.

Mayıs ayı başında çatışmasızlık bölgeleri için imza koyan devletlerin, yeni dönemde hangi adımları atacağı zirve sonrasında netleşecek.

Halihazırda Suriye‘nin güneyindeki , başkent Şam‘daki Doğu Guta ve Hums çevresinde silahlar susmuş durumda. Muhaliflerin kontrolündeki en büyük eyalet İdlib ise, en kritik nokta. Lavrov, “Şu an İdlib’te bulunan en büyük ve belki de en zor bölgenin oluşturulması üzerinde çalışmalara devam ediliyor” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Türk ve askerlerinin İdlib’de birlikte görev yapacağı açıklanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ