Kamuoyu.org

YDS saat kaçta bitecek? YDS saat kaçta başlayacak ve kaç dakika sürecek?

YDS saat kaçta bitecek? YDS saat kaçta başlayacak ve kaç dakika sürecek?
  • GÜNDEM
  • 01 Nisan 2018
  • YDS saat kaçta bitecek? YDS saat kaçta başlayacak ve kaç dakika sürecek? için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU

2018 İlkbahar dönemi sınavı bugün ÖSYM tarafından Türkiye genelinde yapılacak. sınavına girecek olan öğrenciler şimdi sınav saatlerini ve sınavın kaç dakika olacağını merak edip araştırıyor. Sınav öncesinde sınava girecek olan öğrenciler, sınav saatinde bir yanlışlık olmaması için kontrol amaçlı sınav saatini sorguluyorlar. Peki, kaç dakika sürecek? saat kaçta başlayacak? sınav giriş belgesi nasıl alınır?
YDS saat kaçta bitecek? YDS saat kaçta başlayacak ve kaç dakika sürecek?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın (YDS) 2018 İlkbahar dönem sınavı bugün gerçekleştirilecek. YDS saat kaçta yapılacak? sorusu sınava girecek olan birçok aday tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. İşte, YDS 2018 İlkbahar dönemi hakkında merak edilen sorular ve cevapları…

YDS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 1 Nisan Pazar günü yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2018-YDS ilkbahar dönemi) saat 10:15’de tüm sınav merkezlerinde aynı anda başlayacak. Ancak ÖSYM, adayları saat 10.00’dan sonra sınav binalarına giriş izini verilmeyeceği konusunda uyardı.

ÖSYM’nin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan duyuruda, 1 Nisan Pazar günü yapılacak YDS ilkbahar dönemi adaylarına yönelik hatırlatma yapıldı. Buna göre, adaylar saat 10.00’dan sonra sınavın yapılacağı binalara alınmayacak.

YDS KAÇ DAKİKA OLACAK?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan YDS’de adayların kendilerine yöneltilen soruları yanıtlaması için süresi toplam 180 dakikadır. Salonda sınav evrakı poşeti açıldıktan sonra adayların, sınavın cevaplama süresinin ilk 135 dakikası tamamlanmadan ve son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk etmeleri, sınav sırasında kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır. Bu süreler tamamlanmadan sınav salonundan çıkmak isteyen adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınavın ilk 135 dakikası tamamlanana kadar sınav binasında bekletilecektir.

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavlarda sınav kitapçığının cevap alanları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

sınav giriş belgesinin nasıl alınacağı yüzlerce aday tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. ÖSYM tarafından 1 Nisan Pazar günü yapılacak YDS sınav giriş yerleri açıklandı ve adaylar resmi internet sitesinden sınav yerlerini kontrol etmeye başladılar.

SINVA GİRİŞ BELGENİZİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

ÖSYM, YDS sonuçlarının açıklanacağı tarihi de açıkladı. 2018 sınav takvimine göre İlkbahar Dönemi sınav sonuçları 26 Nisan Perşembe günü açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

YDS SINAV KILAVUZUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ