Kamuoyu.org

Yeni İç Tüzük 2019’a Kadar Geçerli Olacak Dedi

Yeni İç Tüzük 2019’a Kadar Geçerli Olacak Dedi
  • GÜNDEM
  • 18 Temmuz 2017
  • Yeni İç Tüzük 2019’a Kadar Geçerli Olacak Dedi için yorumlar kapalı
  • 143 KEZ OKUNDU

CHP liderine de çağrı yapan Başbakan Yıldırım, Lafı evirip çevirmeye gerek yok. Ana muhalefet partisi başkanı yol yorgunu. Bazı şeylerin farkında olmayabilir. Sağ olsun beni referandum sürecince beni çok düşündü. Şimdi ben onu uyarıyorum: kontrollü ruha girme. Kontrollü ruhlara karşı  dikkatli ol” dedi. Başbakan Yıldırım Mecliste görüşülen iç tüzük çalışmasının 2019 yılına kadar geçerli olacağını da dile getirdi. ’da yaşanan sel ile ilgili de konuşan Başbakan Yıldırım, “Olay bir afet ama kontrol altında, can kaybı yok” dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. 15 Temmuz şehitleri için dünyanın birçok yeretkinliklerinde 81 ilin meydanları birbirine kenetlendi” diyen Yıldırım‘ın konuşmasının satır başları şöyle: Bölücü örgüt artık nefes alamaz duruma geldi. lar gece gündüz devam ediyor. Dağlarındaki inlerinde bile saklanamıyorlar. Çaresizliklerinin nedeni budur. Bunun için sivil ve savunmasız insanları hedef alıyor. Sadece sınırlarımız içerisinde değil sınır ötesinde de uluslararası hukuktan doğan haklarımızı kullanarak mücadelemiz devam edecek. Geçtiğimiz haftayı dolayısıyla birçok etkinlikle tamamladık. 81 ilimizde, ilçelerimizde demokrasi nöbetleri tutuldu. 81 ilin meydanları birbiri ile kenetlendi. Hizmete verdiğimiz eserlere de onların aziz isimlerini vererek, çocuklarımızı onların destansı hikayeleri ile büyüteceğiz.

Kılıçdaroğlu’nu Buradan Uyarıyorum…

Lafı evirip çevirmeye gerek yok. Türkiye‘yi işgal etmek isteyen FETÖ terör örgütü Kılıçdaroğlu’nun son dönemdeki eylem ve söylemlerinden cesaret alıyor. Yaşananlara kontrollü darbe diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var. Biz, bize söylenenlere bir yere kadar müsamaha gösteririz, ancak o gece vatanı için can veren şehitlerimize haksızlık edilmesine asla izin vermeyiz. Bunu yapanlar millete karşı en büyük ayıbı işliyor. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere bu ayıbı işleyenlerin millete özür borcu var. Lafı evirip çevirmeye gerek yok, 15 Temmuz‘da ‘yi işgal etmek isteyen FETÖ, Kılıçdaroğlu’nun son dönemdeki eylem ve söylemlerinden cesaret alıyor. Ana muhalefet partisi başkanı yol yorgunu. Bazı şeylerin farkında olmayabilir. Sağ olsun beni referandum sürecince beni çok düşündü. Şimdi ben onu uyarıyorum: kontrollü ruha girme. Kontrollü ruhlara karşı  dikkatli ol. Bunların kontrollerine girme.?

Kılıçdaroğlu diğer yandan da sırtını ‘ya yasladığını ifade edenlerin yüzünü güldürüyor. PKK’nın siyasi kanadına bile özgürlük istemiştir. Biz şehit yakınlarımızla, gazilerimizle kol kola yürürken ana muhalefet partisi başkanı da FETÖ’cülerle, bölücülerle kol kola yürümeyi tercih etmiştir. Böyle giderse ana muhalefet partisi sözde adalet mitinglerini övmek için gizli gizli hayranlık duydukları  mitinglerinin fotoğraflarını kendilerine aitmiş gibi paylaşmaya devam edecekler. Millet, cumartesi gecesi o fotoğrafı çok net vermiştir. Böyle giderse ana muhalefet partisi sözde adalet mitinglerini övmek için gizli gizli hayranlık duydukları AK Parti mitinglerinin fotoğraflarını kendilerine aitmiş gibi paylaşmaya devam edecekler. Millet, cumartesi gecesi o fotoğrafı çok net vermiştir.

OHAL İnceleme Komisyonu Çalışmaya Başladı

Bugüne kadar 168 bin 977 şüpheli hakkında işlem yapıldı. 33 bin 180’i kamu görevinden uzaklaştırıldı. 111 bin 240’ı ihraç edildi. Diğerleri de yapılan incelemelerden sonra görevine iade edildi. Aralarında mükerrer olanlarla birlikte 300 bin itiraz başvurusu alındı. Bunların hepsi tek tek inceleniyor. Başvuruların çok yönlü ve detaylı incelemek amacıyla OHAL İnceleme Komisyonunu KHK ile kurduk ve dün itibarıyla çalışmaya başladı. AHİM‘de yapılan başvuruları bu komisyonu yeni bir iç hukuk yolu olarak gösterip ve bunu işaret ederek bu müracaatları reddetti. Ülkemiz aleyhine 24 bin başvuru varken bu başvuru sayısı 12 bine inmiştir. Önümüzdeki günlerde bunun tamamı reddedilecek ve başvurular İtirazları İnceleme Komisyonunda ele alınacaktır. Dün itibariyle komisyona  başvurular başladı. Sadece dün, günün sonuna kadar 3 bin 28 başvuru yapılmış, 1189’u Valilik ve kurumlarca onaylanarak işleme girmiştir. Toplam başvuruların, mükerrer başvuruları da dikkate aldığınızda, 120 bin civarında olacağını  düşünüyoruz.”

Kurunun Yanında Yaş Yanmayacak

Kurunun yanında yaş yanmayacak. Bu komisyonun en önemli özelliği incelemelerden sonra eğer göreve iade yönünde bir karar çıkarsa ilgili kurum 15 gün içerisinde o kişiyi tekrar görevine başlatılacak. Yapılan memuriyette çıkarma işlemi doğru olarak teyid edilirse o zaman da muhatabın yargıya gitme yolu açılmış olacak. Ondan sonrası yargının işidir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde insanlar hukukun ön gördüğü kurallar çerçevesinde haklarını ararlar ve yargılama gerçekleştirir. Hiçbir devlet kendisine sadakat göstermeyen memurlarla çalışmaz. Bile bile içeriden senin sırtına hançer saplayacak insanlar varken nasıl yöneteceksiniz ülkeyi? Tabii ki bu temizlik yapılacak. Sonuna kadar yapılacak. Hiçbir mikrop kalmayacak şekilde bu temizliği yapacağız. Zalimle mazlumu da aynı kefeye koymayacağız.

Kimsenin Gözünün Yaşına Bakmayız

Yüce ’e OHAL’in 3 ay uzatılması için müracaatımızı yaptık. genel kurulumuz bu konuyu görüştü ve AK Parti ile MHP‘li milletvekillerinin desteğiyle OHAL 3 ay daha uzamış oldu. OHAL vatandaşa değil devlete, idareye ilan edildi. İsteyen mitingini, yürüyüşünü yapıyor. Herkesin işi gücü yerinde. Vatandaşlarımızın hayatı huzur ve güven içerisinde devam ediyor. OHAL’i bahane ederek Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi, ilerlemesinin önüne taş koyan hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayız.

Mescid-i Aksa’nınKapatılması

İsrail‘in Mescid-i Aksa’yı kapatmasının hiç manası yok. Çeşitli güvenlik uygulamaları ve aramadan geçirerek adeta bir yıldırma politikası uygulanıyor. Ortadoğu’da tutuşturulmaya çalışılan fitne fitiline kimsenin ateş tutmasına izin vermeyeceğiz.

Krizi

Katar‘ı hedef alarak tırmandırılan anlamsız krizin çözülmesi için bugün de Türkiye yapıcı aktif rol almaya devam edecek. Cumhurbaşkanımız 23-24 Temmuz’da Kuveyt, Suudi Arabistan ve Katar‘dan oluşan bölgeye ziyaret gerçekleştirecek. Bağımsızlık referandumu ile bağımsız devlet hayali kuranlar da sukutu hayale uğrayacak.

“Bu İç Tüzük 2019’a Kadar Geçerli Olacak”

“İç tüzük niye değişiyor. Çok açık. Parlamentonun verimli çalışması için. Bu iç tüzük geçici bir iç tüzük. 2019 Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi devreye girdikten sonra yeni bir iç tüzüğe ihtiyacımız olacak. Bu değişiklik, 2019’a kadar geçerli olacak. 2019 gelmeden yeni iç tüzük de Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin ruhuna uygun olarak yeni baştan yazılacak.

yıldırım

Başbakan Yıldırım: Afet ama Can Kaybı Yok

Başbakan ve AK Parti Grubu Başkanı , AK Parti Grup Toplantısının ardından, İstanbul‘daki şiddetli  yağışla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstanbul‘daki yağışın büyük, beklenmeyen çok aşırı bir yağış olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları ifade etti: “Normal mevsim düzeylerinin, ortalamalarının çok çok üzerinde bir yağış. Ama belediye ve valilik iyi bir işbirliği içerisinde işi, krizi yönetiyor. Ana arterlerde bazı su birikintileri falan var. Araç trafiğine kısıtlama getirdiler. Olay kontrol altında. Şu ana kadar rapor edilen can kaybı yok. Afet düzeyinde bir iş. Kısa zamanda anormal bir yağış düşüşü böyle bir durumu ortaya  çıkardı. Doğacak hasarlarla ilgili gereken de yapılacak.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ