Kamuoyu.org

Yeni Parti’nin Detayları

Yeni Parti’nin Detayları
  • GÜNDEM
  • 04 Temmuz 2017
  • Yeni Parti’nin Detayları için yorumlar kapalı
  • 113 KEZ OKUNDU

, Ümit Özdağ gibi isimlerle birlikte için çalıştıklarını belirten , katıldığı programda mutabakatın sağlandığını sürecin ise önümüzdeki günlerde resmen başlayacağını açıkladı.

 

MHP ihraç edilen Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, “Yeni parti milliyetçi, muhafazakar ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacak. Tek adam rejimine karşı çıkacak ve  parlamenter sistemi yeniden getirecek. Çalışmalarına başladık, yeni partide sürpriz isimler yer alacak. Genel Başkan kim olsun diye bir anlaşmazlık içinde değiliz. Kuvay-i Milliye ruhuyla bu ülkeyi kurtaracak adımlar atma mecburiyetimiz var”,”Türkiye içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak çok çetrefilli bir süreç yaşıyoruz” dedi.

Ayrıca Halaçoğlu, çok kritik bir dönemeçten geçildiğini, partililerin iktidar olma gibi bir pozisyonları kalmadığını, sadece seçilecek Cumhurbaşkanı iktidarının söz konusu olmadığını anlatırken şöyle dedi:”Cumhurbaşkanı seçebilmek için de tüzel kişiliğe sahip siyasi yapılanma içinde olması lazım. Türkiye’nin tekrar parlamenter sisteme dönmesi, tek adam yönetiminden kurtulup, özüne dönmesi, siyasete dinin alet edilmemesi, milli değerlere sahip çıkmak için bir yeni oluşum gerekiyor. Tabanda, halkta çok büyük bir arzu var. Bir alternatif olmadığını da herkes görüyor. Yani muhalefet cephesinde şu an bir alternatif yok.” sözlerini sarf etti.

Halaçoğlu, kurulacak geniş tabanlı bir oluşumda ancak, çekirdek kadronun belli bir düşünce çerçevesinde buluşacak insanlardan oluşacağını ifade ederken, “Ben de bu oluşumun içindeyim. En başından beri adı tek adam rejimi olan anayasayı reddediyorduk. Ne kadar haklı olduğumuz HSYK seçimlerinde de ortaya çıktı. Atanan hakimlerin nasıl siyasi nitelikli olduklarını herkes görüyor. Bundan sonra mahkemelerin güvenirliğini yitirdiğini ifade etik. FETÖ meselesinde, bu terör örgütü konusunda şimdi bilmem ne köyündeki öğretmeni içeri atıyor, meslekten atıyorsunuz ama iş belediye başkanları başta olmak üzere bir takım kişilerin damatlarına, çocuklarına siyasi ayağa gelince çalışmıyor. Mahkeme serbest bırakıyor. Neymiş adresleri belliymiş. Herkesin adresi belli. Burada adaletsizlik yaşanıyor. Anketlerde yüzde 76 ‘nın mahkemelere güvenmediği sonucunu ortaya koyuyor. Şimdi daha kötü hale gelmiş durumda” diye konuştu.

Milletvekili Yusuf Halaçoğlu,farklı bir ortamda ve siyasi yapı, yelpaze içinde çalışmaları sürdürmek gerektiğini, Kuvay-i Milliye ruhuyla bu ülkeyi kurtaracak adımlar atma zorunluluğu bulunduğunu vurgularken, MHP’den kendisi gibi ihraç edilen Meral Akşener, Ümit Özdağ gibi isimlerle birlikte yeni parti için çalıştıklarını belirterek şöyle dedi: “İşte bunlar yapabilir denilen ekip oluşturacağız”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ