Kamuoyu.org

Yerli Otomobile Arsa Desteği!

Yerli Otomobile Arsa Desteği!
  • EKONOMİ
  • 14 Ağustos 2017
  • Yerli Otomobile Arsa Desteği! için yorumlar kapalı
  • 162 KEZ OKUNDU

ATSO “Ülkemiz için çok önemli olan yerli otomobilin ’da üretilmesi halinde değeri 25 milyon lira olan OSB’deki bin dönümlük arsayı bu projeye hediye etmek istiyoruz” dedi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Ahmet Koçaş, yerli Otomobilin üretilmesi noktasında gerekli desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, “Ülkemiz için çok önemli olan yerli otomobilin Aksaray‘da üretilmesi halinde değeri 25 milyon lira olan Organize Sanayi Bölgemizdeki (OSB) bin dönümlük arsayı bu projeye hediye etmek istiyoruz.” dedi.

Koçaş, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Odalar ve lar Başkanı () Rıfat Hisarcıklıoğlu‘nun liderliğinde başlayan yerli seferberliğine Aksaray olarak en fazla destek veren il olmak istediklerini belirtti.

Aksaray’da Mercedes ve Brisa gibi önemli kamyon ve otomobil yan sanayi fabrikalarının bulunduğunu ifade eden Koçaş, şunları kaydetti:

“Ülkemiz için çok önemli olan yerli otomobilin Aksaray’da üretilmesi halinde değeri 25 milyon lira olan Organize Sanayi Bölgemizdeki bin dönümlük arsayı bu projeye hediye etmek istiyoruz. , halkının en büyük sevdası olup, bu projenin hayata geçmesi ülkemizi otomotiv sektöründe ileri götürecektir. Aksaray, yerli otomobilin üretilmesinde, hem stratejik konumu hem de teknik alt yapısıyla 81 il içerisinde en uygun konumdaki şehirdir. Aksaray iş dünyası olarak, ülkemizin yararına olacak her projenin en büyük destekçisiyiz. TOBB Başkanı’mız Hisarcıklıoğlu’nun bu noktada bize inanarak destek vereceğini biliyor, yerli otomobilin bir an önce üretilmesini temenni ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ