Kamuoyu.org

YÖK, üniversitedeki katliamla ilgili olağanüstü toplanıyor

YÖK, üniversitedeki katliamla ilgili olağanüstü toplanıyor


Yüksek Öğretim Kurulu, Başkan Saraç’ın çağrısıyla Osmangazi Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili olarak bugün olağanüstü toplanıyor. Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa eden Hasan Gönen de toplantıya katılacak


Yüksek Öğretim Kurulu, Başkan Yekta Saraç’ın çağrısıyla Osmangazi Üniversitesi’nde 4 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırı olayıyla ilgili olarak bugün olağanüstü toplanacak. Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa eden Hasan Gönen’in de toplantıya katılacağı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

5 Nisan günü Osmangazi Üniversitesi’nde  akademisyenlik yapan Volkan Bayar, üniversitede görevli 4 öğretim görevlisini silahla ateş ederek öldürdü. Bayar’ın silahlı saldırısında 3 kişi de yaralandı. Saldırı sonrası üniversite önünde açıklama yapan Osmangazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Ayşe Aypay, “Bugün ifade vermeye gitmeseydim, beşinci cenaze ben olacaktım. Defalarca YÖK’e, rektörlüğe dilekçe yazdık. Hiçbir şekilde işlem yapılmadı.” diyerek üniversite yönetimi ve YÖK’e sitem etmişti. Yaşananların ardından Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ