Kamuoyu.org

Yüz felci geçirip göz kapağını kapatamayan hastalar altınla tedavi ediliyor

Yüz felci geçirip göz kapağını kapatamayan hastalar altınla tedavi ediliyor
  • SAĞLIK
  • 09 Nisan 2018
  • Yüz felci geçirip göz kapağını kapatamayan hastalar altınla tedavi ediliyor için yorumlar kapalı
  • 141 KEZ OKUNDU


geçirip göz kapağını kapatamayan hastalar, ’nde, göz kapaklarına takılan altın implantla tedavi ediliyor

 

Yüz felci geçirip göz kapağını kapatamayan hastalar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, göz kapaklarına takılan altın implantla tedavi ediliyor.

İHA’nın haberine göre; OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, yüz felci geçirip göz kapağını kapatamayan hastalar, göz kapaklarına yerleştirilen özel altın implantla tedavi ediliyor. OMÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı ’in uyguladığı yöntemle sağlıklarına kavuşan hastalar bir hafta gibi kısa bir sürede sağlıklarına kavuşuyor.

“ARTIK GÖZÜMÜ KAPATABİLİYORUM”

Geçirdiği yüz felci sonucu OMÜ Tıp Fakültesi’nde göz kapağına yerleştirilen Nurcan Çakmak, “Geçirdiğim yüz felci sonucu göz kapağımda problem oluştu. Göz kapağım kapanmıyordu. Gözyaşı kanalım tıkalı olduğu için suni gözyaşı ilacı kullanıyordum. Tedavi için Ahmet hocama geldik. Yapılan tetkiklerden sonra göz kapağıma 22 ayar 1,5 gram takıldı. Ameliyatım güzel geçti. Şuanda iyiyim. Ameliyat olalı bir hafta oldu. Ameliyattan hemen sonra gözümü açıp kapatmaya başladım. Tek gözümü kapamam çok farklıydı. Şimdi iki gözümü rahatlıkla kapatabiliyorum. Psikolojik olarak da çok daha rahatım” diye konuştu.

“GÖZÜ VE KORNEAYI KORUMUŞ OLUYORUZ”

Uygulanan yöntem hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ahmet Demir, “Yüz felci geçiren hastalarda göz kapağını kapatamama problemi olabiliyor. Bu tür hastalar göz kapaklarını kapatamıyorlar. Bu hastaların göz kapağına altın implant yerleştirerek göz kapaklarını kapatabilmelerini sağlıyoruz. Hastaya özel hazırlanan altın implantları yer çekimine bağlı olarak hastanın göz kapağına yerleştiriyoruz. Bu şekilde hasta gözünü kapatıp açabiliyor. Böylelikle hem hastanın gözü ve korneası korunmuş oluyor hem de gözün görünümü düzeliyor. Ameliyat bittikten sonra hasta gözünü rahatlıkla kullanıyor. Hastalarımız bir hafta içerisinde normal yaşantılarına geri dönebiliyor” dedi.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ