Kamuoyu.org

Zarrab Davasında Yeni Dönem!

Zarrab Davasında Yeni Dönem!
  • GÜNDEM
  • 27 Kasım 2017
  • Zarrab Davasında Yeni Dönem! için yorumlar kapalı
  • 215 KEZ OKUNDU

Zarrab davasında flaş gelişme! Yeni bir dönem…

’ta tutuklu olarak yargılanan ve hakkındaki iddianameyi hazırlayan Güney Bölgesi Başsavcılığı ile işbirliği yaparak itirafçı olmayı kabul ettiği öne sürülen, asıllı işadamı hakkındaki dava bugünden başlayarak yeni bir döneme girecek.

Geçen Pazartesi yapılması öngörülen ancak daha sonra bir hafta geriye bırakılan   Türkiye saati ile 16:00’da başlayacak.

Reza Zarrab’ın yanı sıra New York’ta tutuklu olarak yargılanan  eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ile, aynı dava kapsamında haklarında yakalama kararı çıkartılan eski Ekonomi Bakanı Zafer , Halkbank eski Genel Müdürü , eski Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan’ın da aralarında bulunduğu sanıklar için jüri seçimi yapılacak.

Davanın seyrine karar verecek jüri üyelerinin seçiminin bugün tamamlanmasının ardından, jürili dava 28-29 Kasım günü görülmeye başlanması öngörülüyor.

Mahkemeye son kez çıktığında ayak bileklerinden zincirli olarak getirilen Reza Zarrab, dava ile ilgili son 3 duruşmaya katılmadığı biliniyor. Zarrab’ın, kendisine ve öteki sanıklara yöneltilen suçlamalar hakkında itirafçı olmayı kabul ettiği öne sürülüyor.

Hakan Atilla, jüri seçimi yapılması öngörülen geçen haftaki duruşmaya mahkum üniforması yerine, takım elbise ile katıldı. Bugün yapılacak duruşmaya Reza Zarrab’ın çıkıp çıkmayacağı belli değil.

hukuk ve adalet sistemine göre, yargılanan sanıkların suçlu olup olmadığına yargıcı değil, halktan oluşan jüri üyeleri karar veriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ