Kamuoyu.org

Apple, Avrupalı kullanıcılar için verilerini indirmeyi kolaylaştırdı

Apple, Avrupalı kullanıcılar için verilerini indirmeyi kolaylaştırdı
  • TEKNOLOJİ
  • 23 Mayıs 2018
  • Apple, Avrupalı kullanıcılar için verilerini indirmeyi kolaylaştırdı için yorumlar kapalı
  • 197 KEZ OKUNDU


Teknoloji devi tarafından yayınlanan yeni veri ve araçları, kullanıcıların ’ın kendileri hakkında kayıtlı tuttuğu tüm verileri indirmelerini kolaylaştırıyor


Apple, 25 Mayıs’ta yürürlüğe girecek ve Avrupalı kullanıcıların dijital haklarını koruma altına alacak olan Genel Veri Koruma Yasası () arifesinde, kullanıcılar için sunduğu veri ve gizlilik araçlarını güncelledi.

Apple kullanıcıları artık uygulama ve servis kullanımlarına dair bilgileri Apple sunucularından indirebiliyor. Teknoloji devi sunulacak raporun içerisinde ayrıca fotoğraflar, işlemler ve satın almalar gibi verilerin de bulunabileceğini belirtiyor.

Yeni araçların sunulduğu ülkelerde verileri yönetmek için Mac, PC ya da iPad’den Apple hesabına giriş yapmak, hesap sayfasından‘Veri ve Gizlilik > Verilerinizi yönetin’ yolunu takip etmek yeterli oluyor.

Apple, kullanıcılara hangi verileri istediklerini seçebilecekleri bir liste sunuyor. Raporun kullanıcılara ulaştırılması ise seçilen kategorilere bağlı olarak 7 günü bulabiliyor. 

Yeni veri ve gizlilik araçlarının şu an için AB ülkeleri İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre’deki kullanıcılara sunulduğunu açıklayan Apple, önümüzdeki aylarda daha fazla ülkeden kullanıcının bu özelliklerden faydalanmasnı sağlayacaklarını duyurdu.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ