Kamuoyu.org

Hayvanların Seyahat Koşullarında Değişiklik Oldu

Hayvanların Seyahat Koşullarında Değişiklik Oldu
  • SEYAHAT
  • 26 Temmuz 2017
  • Hayvanların Seyahat Koşullarında Değişiklik Oldu için yorumlar kapalı
  • 236 KEZ OKUNDU

Şehir Hatları’nda tartışma yaratan hayvanlarla ilgili düzenleme değişti. Bundan böyle hayvanların vapurlarda ağızlık takılmış olan evcil hayvanlar edebilecek.

İpek ve Orçun Orhan kardeşlerin İstanbul’dan Muğla’ya giderken 8 yaşındaki ‘Golden Labrodor’ melezi ‘Sushi’ isimli köpeklerinin feribotta kafeste ölmesi, hayvanların vapurlardaki seyahat koşullarının gündeme gelmesine vesile olmuş ve tartışma yaratmıştı. Olayın ardından sosyal medyadan örgütlenen on binlerce insan, ların seyahat koşullarının değiştirilmesini istemişti.

İŞTE YENİ UYGULAMA…

Sabah’ın haberine göre, olayın ardından İstanbul Şehir Hatları larında evcil hayvanlar için yeni bir düzenleme geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Şehit Hatları, yeni düzenlemeyi şöyle açıkladı: “Sizlerden gelen talep üzerine kafesi olmayan evcil hayvanlar ağızlık takmak koşulu ile gemilerde yolcu salonlarının dışında ve gemi görevlilerinin gösterdiği emniyetli yerlerde sefere kabul edilecektir. Görme ya da işitme engelli yolcuya refakat eden rehber köpekler, belirlenen yolcu salonlarının içine alınacak.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ