Kamuoyu.org

İngiltere'den Kaşıkçı soruşturması açıklaması

İngiltere'den Kaşıkçı soruşturması açıklaması
  • DÜNYA
  • 16 Ekim 2018
  • İngiltere'den Kaşıkçı soruşturması açıklaması için yorumlar kapalı
  • 100 KEZ OKUNDU

Dışişleri Bakanı , Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının ülkesini kaygılandırmaya devam ettiğini belirterek, "İngiltere, Türkiye'nin olayla ilgili soruşturmasını bütünüyle destekliyor." açıklamasını yaptı.
İngiltere'den Kaşıkçı soruşturması açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ’da gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yazılı bir açıklama yapan Hunt, “Cemal olayı derin bir kaygı kaynağı olmayı sürdürüyor. Bugün bizzat Sayın Çavuşoğlu’na da yinelediğim gibi İngiltere, Türkiye’nin olayla ilgili soruşturmasını bütünüyle destekliyor.” ifadesine yer verdi.

“Suudi Arabistan’ı soruşturmayla tam bir işbirliğine çağırıyoruz.” ifadesini kullanan Hunt, “Kaşıkçı’nın ortadan kaybolmasıyla ilgili olarak sadece Suudi Arabistan’ın cevap verebileceği sorular bulunuyor.” değerlendirmesini yaptı.

Suudi Arabistan Kralı Salman ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün üzerinde anlaştığı ortak çalışma grubunu memnuniyetle karşıladıklarını belirten Hunt, Suudi Arabistan’ın olayla ilgili başlattığı iç soruşturmayı ve delillerin gerektirmesi halinde halinde sorumlulardan hesap sorma kararını da olumlu bulduklarını kaydetti.

Hunt ile Çavuşoğlu Londra’da yaklaşık 1 saat basına kapalı olarak görüşmüştü.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ