Kamuoyu.org

KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır ve Son Gün Ne Zaman?

KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır ve Son Gün Ne Zaman?
  • EĞİTİM
  • 17 Ağustos 2017
  • KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır ve Son Gün Ne Zaman? için yorumlar kapalı
  • 2.631 KEZ OKUNDU

14 Ağustos tarihinde başlayan başvuruları halen devam ediyor. Peki başvuru yapmak isteyen adayların yapması gerekenler neler? Başvurular ne zaman bitecek?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumuna bağlı yurtlara 14-20 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapılacağı açıklandı. Öncelikli tercihi barınma olan aday öğrencilerin başvurularını  üzerinden yapmaları gerekiyor.

30 Haziran tarihinden önce bir yüksek öğrenim programına kaydını yaptıran ön , , yüksek lisans ve a öğrencileri başvuru işlemlerini yapabilecek. Ayrıca öğrenime yeni başlayacak olan adayların yanı sıra ara sınıf öğrencileri de başvuru yapabilecek.

Öğrenim Bilgilerini Kontrol Etmeyi Unutmayın!

E-devlet sisteminde yer alan bilgilere göre yurt başvuruları alınacağı için, bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Başvuru sırasında bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun. Bilgilerinde yanlışlık olan adayların bağlı oldukları üniversitenin öğrenci işlerine başvurmaları gerekecek. 30 Haziran’dan sonra bir yüksek öğrenim kurumuna kayıt yaptıracak olanların ve yabancı uyruklu öğrencilerin başvuru tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacak. Burs ve kredi başvurularının tarihi ise, yurt başvuru ve kayıt işlemleri bittikten sonra ilan edilecek.

KYK yurt ve KYK burs başvurularıyla ilgili bilgileri “yurtkur.gsb.gov.tr”adresinden inceleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ